Akademia Ekologii w PIEMONCIE – krainie pachnącej truflami i doskonałymi winami.

14.11.2022

W dniach 8-12 października 2022 roku Grupa Amber wraz ze spółką Amber Wine House zorganizowała kolejna edycję Akademii Ekologii dla recyklerów współpracujących z Izbą Pracodawców Recyklingu Opakowań „EKOPAK”. Podczas pobytu zorganizowano debatę, w trakcie której uczestnicy mieli szansę zapoznania się z najnowszymi trendami zmian w przepisach dotyczących rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz wymienili się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami z obszaru przetwarzania odpadów opakowaniowych. Ponadto, wyjazd umożliwił zapoznanie się z lokalną organizacją struktury selektywnej zbiórki odpadów i systemem gospodarki odpadami we Włoszech.

Oczywiście poza wkładem merytorycznym, zadbano o możliwość zapoznania się z jednym z najciekawszych i najpiękniejszych regionów w Europie – Piemontem.

Piemont położony jest w północno – zachodniej części Włoch, graniczy z Francją i Szwajcarią. W dosłownym tłumaczeniu „Piemonte” oznacza podnóże gór, co doskonale oddaje charakter tego regionu, ponieważ z trzech stron jest otoczony przez Alpy.  To tu na północy Italii, w XIX wieku narodziła się idea zjednoczenia Włoch. Monviso czy piemoncka strona Monte Rosa tworzą spektakularne krajobrazy o każdej porze roku. To miejsce, w którym produkuje się najwięcej tradycyjnych włoskich serów, to tutaj na podalpejskich stokach rodzi się najdoskonalsze wino w całej Italii. Na pagórkach i zboczach znajdziemy stare winnice a wokół małe miasteczka i urokliwe zameczki książąt sabaudzkich.

Uczestnicy wzięli udział w licznych degustacjach w najlepszych winnicach regionu, m.in.: Barolo, Barbaresco, Roero oraz zapoznali się z lokalną, piemoncką kuchnią w miejscowości Alba, w samym sercu winiarskiego Piemontu. Region ten słynie także z najlepszych trufli na świecie, których początek zbiorów przypada w październiku, dlatego też Grupa Amber zorganizowała wizytę w Muzeum Trufla z największym tegorocznymi zbiorami.  

Mamy nadzieje, że nowa marka Grupy Amber – Bursztynowe Winnice  zaszczepiła uczestnikom swoją pasję i miłość do wina. Winogrona, z których produkujemy nasze wina, pochodzą z nasłonecznionych upraw na wzgórzach Langhe, gdzie panują optymalne warunki enologiczne. Dodatkowo naszą zaletą jest połączenie bezkompromisowej jakości i standardów procesów produkcji, wynikające z wielopokoleniowej tradycji. Dzięki temu jesteśmy pewni, że w każdym kieliszku Bursztynowych Winnic odnajdziecie Państwo ciepło piemonckiego słońca.