EDUKACJA EKOLOGICZNA MYSŁOWICE

06.12.2023

W dniu 29.11.2023 Fundacja EKON w ramach Kampanii EKON, przy współpracy z Sarpi Dąbrowa Górnicza oraz Zakładem Oczyszczania Miasta Mysłowice Sp. z o.o., zorganizowała po raz kolejny akcję edukacyjną dla dzieci.

Mieliśmy przyjemność przeprowadzić edukację pierwszo i drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Mysłowicach. Była to nasza kolejna wizyta w tej placówce, co nas cieszy i pokazuje, iż młodzież należy cały czas edukować.

Edukacja ekologiczna może być doświadczeniem, które w ciekawej formie przekaże fundamenty postaw ekologicznych młodemu pokoleniu. Bo to właśnie przedstawiciele młodego pokolenia są przyszłością tego świata, a świadomość ekologiczną warto budować już od najmłodszych lat.

Atrakcje jakie Fundacja EKON przy współpracy z Sarpi Dąbrowa Górnicza przygotowała:

  • gry i zabawy dotyczące zasad postępowania z odpadami, odpowiedniego segregowania odpadów pochodzących z gospodarstw domowych ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,
  • mini quizy o tematyce związanej z ochroną środowiska,
  • kolorowanki,
  • krzyżówki,
  • koło fortuny,
  • mega puzzle.

Dzieci przechodząc ścieżki edukacyjne zbierały punkty, które na mecie wymieniały na nagrody. Kampania EKON organizuje edukację ekologiczną od 2016 roku. Ma ona za zadanie pokazać konkretne zagrożenia związane z naszym środowiskiem oraz zachęcić ludzi do dokonywania pozytywnych zmian na rzecz bardziej proekologicznych wyborów.

Dzieciństwo spędzone w naturze oraz z jej poszanowaniem otwiera drogę do pełniejszego zrozumienia siebie i świata. Dbajmy więc o edukację ekologiczną najmłodszych. To właśnie Ziemia jest źródłem zasobów, z których my wszyscy korzystamy każdego dnia.