Edukacja ekologiczna dla miasta Mysłowice

03.07.2023

Fundacja Ekon w ramach Kampanii Ekon, przy współpracy z Sarpi Dąbrowa Górnicza oraz Zakładem Oczyszczania Miasta Mysłowice Sp. z o.o. w dniach 14 oraz 20 czerwca zorganizowała kolejną akcję edukacyjną dla dzieci.

Gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. H. Sienkiewicza w Mysłowicach oraz w Przedszkolu nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach.

Głównym celem zajęć było wprowadzenie najmłodszych w świat wartości ekologicznych poprzez naukę odpowiedniego sortowania odpadów pochodzących z gospodarstw domowych ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych.  Najlepszą drogą do osiągnięcia dalekosiężnych efektów od zawsze była edukacja i to właśnie ona jest kluczem do drzwi ekologii. Wychowując dzieci w duchu ekologii inwestujemy w przyszłość. To inwestycja, której głównym profitem jest społeczeństwo Eko-odpowiedzialne.

Kształtowanie postawy proekologicznej należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka formuje się przez całe życie. Jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko co go otacza.

Zajęcia edukacyjne i ogólnorozwojowe dla najmłodszych jakie przygotowała Fundacja Ekon przy współpracy z Sarpi Dąbrowa Górnicza:

  • gry i zabawy edukacyjne dotyczące zasad postępowania z odpadami, odpowiedniego segregowania odpadów pochodzących z gospodarstw domowych ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych,
  • wielkometrażowe gry planszowe,
  • krzyżówki i mini quizy o tematyce związanej z ochroną środowiska,
  • kolorowanki,
  • koło fortuny.

Kampania EKON organizuje edukację ekologiczną od 2016 roku. Ma ona za zadanie pokazać konkretne zagrożenia związane z naszym środowiskiem oraz zachęcić ludzi do dokonywania pozytywnych zmian na rzecz bardziej proekologicznych wyborów.