Edukacja ekologiczna Fundacji EKON i SARPI Veolia Dąbrowa Górnicza

22.03.2024

W dniu 20 marca 2024 roku uczniowie szkoły podstawowej w Niegowonicach mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych organizowanych w ramach kampanii ekologicznej prowadzonej z inicjatywy Fundacji EKON przy współpracy z SARPI Veolia. Dzieci z pierwszej, drugiej i trzeciej klasy wzięły udział w warsztatach ekologicznych edukując się poprzez zabawę.

Głównym celem tej inicjatywy jest przekazanie wiedzy na temat ochrony środowiska w sposób przyjazny i przystępny dla najmłodszych uczniów. Dzięki kreatywnym zajęciom i interaktywnym aktywnościom, dzieci miały okazję dogłębniej zapoznać się z tematem ekologii i zrozumieć, jakie działania mogą podjąć, aby chronić naszą planetę.

Kluczowym elementem realizacji tego projektu jest wykorzystanie zabawy jako narzędzia do przekazywania wiedzy na temat ochrony środowiska. Poprzez różnorodne gry i zabawy, najmłodsi mogą zdobywać wiedzę na temat segregacji i utylizacji odpadów.

Współpraca Fundacji EKON i SARPI Veolia uwidacznia się poprzez systematyczne akcje edukacyjne oraz zaangażowanie obu stron w budowanie świadomości społecznej w zakresie ochrony środowiska. Poprzez tego typu inicjatywy, lokalne społeczności mogą zyskać nie tylko wiedzę , ale również umiejętności niezbędne do podejmowania działań na rzecz ochrony naszej planety.