Gala Wręczenia Śląskich Tytułów Książęcych

05.07.2023

W sobotę 17 czerwca we wnętrzach Muzeum Tyskich Browarów Książęcych w Tychach odbyła się uroczysta gala nadania Śląskich Tytułów Książęcych. Wyróżnienia te, przyznawane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Miasto Tychy, mają na celu uhonorowanie i nagrodzenie osób szczególnie ważnych i zasłużonych dla regionu.

Inspiracją dla tego przedsięwzięcia jest postać księcia Jana Henryka Hochberga, który przed laty był wzorem lokalnego przedsiębiorcy. Wyróżnienia te są swoistym poszukiwaniem wzoru lokalnych przedsiębiorców, którzy za Jego wzorem promują region śląski na arenie krajowej i międzynarodowej. To właśnie Książę doprowadził do świetności Tyskie Browary Książęce, a piwo Tyskie pito między innymi na otwarciu Wieży Eiffla, oraz w całej Europie.                

Śląskie Tytuły Książęce nie ograniczają się jedynie do nagradzania osób, ale obejmują także firmy, produkty, wydarzenia i projekty, które mają istotny wpływ na rozwój regionu. Celem jest docenienie ich wkładu w promocję regionu, budowanie silnej marki i podkreślenie unikalności lokalnej społeczności. Idea nagradzania zasłużonych jednostek nie jest nowa, jednak przyznanie im tytułu książęcego nadaje temu procesowi specjalnego znaczenia i prestiżu. Tytuł ten kojarzy się z władzą, szlachetnością i wpływem, a więc przekazuje wyjątkowe wyróżnienie dla osób, firm czy projektów, które przyczyniają się do rozwoju Śląska. 

Podczas uroczystej gali, Prezes Grupy Amber & Partnerzy Pan Michał Gawroński otrzymał zaszczytny „Śląski Tytuł Książęcy” za wierność idei, człowiek jest najważniejszy (prywatnie i zawodowo), za promowanie Śląskości i budowanie pozytywnego wizerunku Śląska Swoją Osobą.

Nagroda ta jest przykładem, iż poza komercyjnym aspektem działań biznesowych, najważniejszą rolę w przedsiębiorstwie odgrywają ludzie.

Na śląsku jest ogromna ilość ludzi, którzy myślą podobnie, którzy prowadząc własne interesy, robiąc to co lubią, to co kochają robić jednocześnie pomagają lokalnym społecznościom i sprawiają, że Śląsk i jego wizerunek rośnie w całej Polsce. I takie osoby postanowiliśmy nagrodzić. – mówił Krzysztof Ferdyn, organizator imprezy.

Pozostali nagrodzeni edycji:

  • Arkadiusz Hołda – Prezes Telewizji TVS,
  • Aleksandra Gajewska – Dyrektor Teatru Rozrywki w Chorzowie,
  • Mirosław Minkina – Prezes Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie,
  • Piotr Kupicha – Artysta, Muzyk, Kompozytor.

Gratulujemy.