24 lipca 2019

LEŚNY PIKNIK RODZINNY EKOODPOWIEDZIALNIE


W dniu 15 czerwca 2019 roku Fundacja Ekon jako organizator Eko-kampanii Społecznej EKON, po raz kolejny uczestniczyła w cyklicznym projekcie edukacji ekologicznej organizowanym przez Miasto Katowice: Leśnym Pikniku Rodzinnym Ekoodpowiedzialnie, który odbył się jak co roku na terenie Katowickiego Parku Leśnego.

Była to okazja do zabawy, ale też nauki. Nie inaczej było i tym razem. W tym roku w trakcie wydarzenia zaplanowano m.in. gry i konkursy z nagrodami oraz zabawy z Eko Łobuziakami, spektakl teatralny „Bukiet talentów”, zajęcia prowadzone przez leśników, warsztaty tworzenia instrumentów muzycznych z odpadów, pokazy laboratoryjne dotyczące wody, warsztaty tworzenia akcesoriów z wikliny oraz animacje dla dzieci, kolorowanki ekologiczne, zagadki, rebusy, quizy i puzzle wielkoformatowe.

W trakcie pikniku swoje wyposażenie prezentowała też Straż Miejska, była też okazja zajrzeć do wozów MPGK, albo wypić kranówkę wprost z beczkowozu Katowickich Wodociągów.

Na wszystkich, przybyłych tego dnia pomiędzy godziną 11:00 a 17:00 Fundacja EKON przygotowała zadania, takie jak:

  • Edukacja ekologiczna dla najmłodszych dzieci w formie kolorowanek;
  • Krzyżówki i zagadki ekologiczne;
  • Koło Fortuny – przedstawiające różne zdjęcia będące podpowiedzią naprowadzającą uczestnika na prawidłową odpowiedź. (20 pytań na kole + dodatkowo 150 -wybierz pytanie);
  • Warsztaty dla dzieci i dorosłych związane z prawidłową segregacją oraz gospodarką odpadami niebezpiecznymi; Integralną częścią warsztatów były tablice magnetyczne, jedna podzielona na cztery kolory – niebieski, żółty, zielony i brązowy, druga – czerwona dotycząca wyłącznie Odpadów Niebezpiecznych. Zadaniem uczestników zabawy była odpowiednia segregacja – przydzielenie do koloru/ tablicy wylosowanych magnesów z odpadami spośród pozostałych;
  • Wielkoformatowa gra planszowa;
  • Eko – wystawa plansz edukacyjnych;

Zadania były realizowane pod czujnym okiem wolontariuszy kampanii.

Galeria