LIDERA EKOLOGII 2020

15.06.2021

W dniu 7 czerwca 2021 roku Fundacja EKON, jako organizator „eko – kampanii społecznej EKON” (www.kampania-ekon.pl), miała zaszczyt uhonorować Firmę Academy Spice Gears Poland Sp. z o.o. Sp.k. tytułem „LIDERA EKOLOGII 2020” za wkład na rzecz budowy gospodarki niskoemisyjnej i zasobooszczędnej.

Nagroda ta przyznawana jest od kilku lat firmom, które podejmują kompleksowe działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, propagowania gospodarki o obiegu zamkniętym oraz podnoszenia świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa.

FRC 5883 Spice Gears jest pierwszą w Polsce drużyną robotyczną biorącą udział w międzynarodowych turniejach FIRST® Robotics Competition – najbardziej prestiżowym na świecie konkursie o tej tematyce. Powstała w 2015 roku w Kraśniku, województwo lubelskie, od samego początku osiąga znaczne sukcesy, zdobywając najwyższe wyróżnienia m.in. w Kanadzie, Chinach, USA, Meksyku czy Turcji. Od 2017 roku jej członkowie reprezentują Polskę na Olimpiadzie Robotycznej, gdzie konkurując z ponad 160 krajami, zdobyli tytuł wicemistrza świata.

Serdecznie dziękujemy firmie Academy Spice Gears Poland Sp. z o.o. Sp.k. za wspieranie działań sprzyjających poprawie stanu środowiska naturalnego oraz podejmowanie inicjatyw proekologicznych.