LIDER RECYKLINGU 2020

02.08.2021

W dniu 30 lipca 2021 roku Izba Pracodawców Recyklingu Opakowań EKOPAK miała zaszczyt uhonorować firmę Metalodlew SA tytułem LIDERA RECYKLINGU 2020 za wkład na rzecz budowy gospodarki niskoemisyjnej i zasobooszczędnej.

Nagroda ta przyznawana jest od kilku lat firmom, które swoimi działaniami przyczyniają się do rozwoju krajowego systemu selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych.

Metalodlew SA jest liderem branży odlewniczej mało, średnio i wielkogabarytowych wyrobów staliwnych i żeliwnych dla wielu gałęzi przemysłu.

Krakowska odlewnia prowadzi działalność produkcyjną od 1994 roku i od samego początku zwraca szczególną uwagę na aspekty środowiskowe. Firma stale usprawnia procesy technologiczne oraz minimalizuje ilości wytwarzanych odpadów przez co realnie wpływa na poprawę sytuacji odpadowej w Polsce.

Do tej pory wręczenie nagród było realizowane na gali w trakcie Eko-Konferencji EKON, organizowanej wraz z Partnerami m.in. SARPI VEOLIA. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i mając na względzie przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo uczestników – zdecydowaliśmy się przesunąć uroczystą galę na sierpień 2022.

Serdecznie dziękujemy firmie Metalodlew SA za wspieranie działań sprzyjających budowaniu systemu właściwej gospodarki odpadami w Polsce.