Uroczyste obchody święta Flagi

5.05.2022

W dniu 5 maja w Warszawskim Przedsiębiorstwie Geodezyjnym – Muzeum odbyła się Gala Święta Flagi Rzeczypospolitej, które przypada na dzień 2 maja każdego roku.

Dzień Flagi  został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Co roku Polacy z dumą eksponują flagi biało-czerwone na zewnątrz.

Organizatorami tegorocznego Święta Flagi byli:

  • Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych
  • Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego
  • Klub Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych
  • Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne S.A.

Wystąpienie znakomitych Gości na gali było nawiązaniem do historii ustanowienia przez Sejm w 2004 roku Dnia Flagi. Wystąpienie Pana płk Marka Kwietnia na temat godła, flagi czy hymnu Rzeczypospolitej, przypomniały jak ważna jest ojczyzna i jej symbole. W tych trudnych czasach solidaryzując się z Ukrainą, bardziej dostrzegamy obraz ojczyzny jako niezwyciężonej i pełnej siły, we wspólnocie Unii Europejskiej. W trakcie gali, osoby zaangażowane w propagowanie wartości patriotycznych zostały uhonorowane Pierścieniem Patrioty oraz Pierścieniem Niepodległości.

Prezes Grupy Amber Pan Michał Gawroński odebrał statuetkę „Serce za serce w walce z koronawirusem”. Jest  to uhonorowanie działalności osób, które przyczyniły się do walki z pandemią. Grupa Amber aktywnie wspierała i nadal wspiera wszelkie inicjatywy, które mają na celu powrót do normalności.

Galę zakończył uroczysty koncert zespołu artystycznego „DRAGON” Klubu DORSZ.