XVII Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych

17.06.2024

We współczesnym świecie ochrona informacji niejawnych, biznesowych i danych osobowych staje się priorytetem dla instytucji i przedsiębiorstw. XVII Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych odbywający się w dniach 3-5 czerwca 2024 roku, był odpowiedzią na te wyzwania, gromadząc ekspertów, naukowców i praktyków, aby wspólnie dyskutować i wypracować skuteczne przeciwdziałania zagrożeniom.

W obliczu poniesionych strat z powodu pandemii, kryzysowych zdarzeń, nieprzewidywalności wojny w Ukrainie oraz rosnących zagrożeń konkurencyjnych, Kongres miał szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa gospodarczego.

W trakcie Kongresu omówiono kluczowe aspekty ochrony informacji i danych osobowych w kontekście współczesnych zagrożeń. W trakcie licznych paneli dyskusyjnych poruszono takie zagadnienia jak: wpływ pandemii na bezpieczeństwo danych, cyberzagrożenia, bezpieczeństwo gospodarcze, zagrożenia ze strony służb specjalnych i zorganizowanych grup przestępczych. Gościem specjalnym wydarzenia był prof. dr hab. inż. Marek Gzik, wiceminister w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który wygłosił tematyczny wykład wprowadzający do obrad Kongresu.

Wydarzenie zostało objęte wsparciem Komitetu Bezpieczeństwa, działającego przy Śląskiej Federacji Przedsiębiorców Polskich. Komitet współpracuje z lokalnymi firmami, przez co śląskie przedsiębiorstwa zyskują nie tylko świadomość zagrożeń, ale także konkretne narzędzia i strategie ochrony, co może mieć wpływ na  ich konkurencyjność i bezpieczeństwo na rynku.

VXII Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych stanowił ważny krok w kierunku zwiększenia świadomości i wdrażania nowoczesnych rozwiązań ochrony informacji. Wydarzenie zainspirowało do dalszych działań i zintegrowało środowiska naukowe i biznesowe, co jest niezbędne dla budowania bezpiecznej i stabilnej przyszłości gospodarczej.